Dalin pamjet, si u arrestua grupi i shqiptarëve që vodhi shtëpitë e yjeve të futbollit në Spanjë


Gazeta Express
22 Tetor 2019 12:04

Janë publikuar pamjet e arrestimit të 4 shqiptarëve në Spanjë, të cilët kishin grabitur shtëpitë luksoze të disa futbollistëve të njohur.

Siç shihet në video, shqiptarë nuk kanë bërë rezistencë por atyre u janë sekustruar sasi të mëdha bizhuterishë dhe sedesh të tjera me vlerë.

Të 5 të arrestuarit në bashkëpunim me njëri-tjetrin kishin kryer një sërë bastisjesh në Madrti dhe në Toledo, ku kishin rënë pre futbollistë të njohur.

Pre e grabitjesve kishin rënë disa lojtarë të Atletico dhe Real Madrid, të cilët kanë parë shtëpitë e tyre të shkatërruara ndërsa ata ishin duke luajtur ndeshjet e tyre përkatëse.

Besohet se grupi kriminal monitoroi aktivitetet e lojtarëve përmes llogarive të tyre në mediat sociale për të ditur kur do të godiste. Në disa raste, brenda shtëpive kishte anëtarë të familjes kur hyri grupi kriminal.

Te fundit


Kthehu lart