Çmendet Nick Kyrgios, hedh karrigen në fushë dhe largohet - Gazeta Express

Sport

Gazeta Express

16/05/2019 19:42

Me i fundit

Çmendet Nick Kyrgios, hedh karrigen në fushë dhe largohet

Sport

Gazeta Express

16/05/2019 19:42

Australiani Nick Kyrgios është larguar në raundin e dytë të ndeshjes së Italian Open duke humbur kështu sfidën ndaj norvegjezit Casper Ruud. 

24-vjeçari u acarua me penalltinë e dhënë ndaj tij duke filluar të shajë me zë të lartë. 

Më pas ai goditi një shishe plastike, përplasi raketën e tij në tokë dhe mori një karrige duke e përplasur në fushë.