Clinton dhe Albright nisen drejt tubimit qendror në sheshin e Prishtinës (FOTO) - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

12/06/2019 11:38

Clinton dhe Albright nisen drejt tubimit qendror në sheshin e Prishtinës (FOTO)

Lajme

Gazeta Express

12/06/2019 11:38

Në shënimin e 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë ka nisur ceremonia zyrtare për shënimin e kësaj date.

Ceremonia po mbahet në sheshin “Skënderbeu”, ku përveç personaliteteve vendore, po marrin pjesë edhe ish-presidenti amerikan Bill Clinton, ish-sekretarja amerikane e shtetit Madeleine Albright, ish-komandanti i NATO-s gjenerali Wesley Clark, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta e shumë të tjera personalitete nga vendi dhe bota.