Cila shenjë do të shkëlqejë e cila do të dështojë? Lexoje shenjën tënde


Gazeta Express
26 Gusht 2019 7:17

Parashikimi…

Dashi

Eshtë një ditë e bukur për të zbuluar gjëra të reja dhe për të përjetuar eksperienca të paprovuara. Mos e limitoni veten, por jetoni jetën tuaj në maksimum. Në fund eksperiencat do t’ju rrisin.

Demi

Anulimi i papritur i një plani mund të ju zhgënjejë në një mënyrë ose në një tjetër, por gjithashtu do të krijojë një hapësirë të madhe të bukur në ditën tuaj. Tani do të keni kohë për t’i bërë gjërat me standardet tuaja të sakta.

Binjakët

Një vendim racional po përballet me pengesa për shkak te emocioneve tuaja. Merrni këshillat e të tjerëve të cilët kanë kaluar më parë situata të ngjashme. Nëse pyesni njerëz të mjaftueshëm, shanset janë që të paktën njëri prej tyre të dijë se çfarë po kaloni dhe mund t’ju ndihmojë.

Gaforrja

Bëjini dikujt ndonjë favor sot. Ndërsa vazhdoni të ndihmoni njerëzit, do të përfitoni në planin afatgjatë. Reputacioni juaj është i rëndësishëm dhe është e rëndësishme ta përmirësoni atë vazhdimisht.

Luani

Ju nuk mund të prisni që te gjithë të reagojnë pozitivisht ndaj jush. Jini të guximshëm dhe bëni që zëri juaj të dëgjohet. Sa i përket nje raporti sentimental, mund të merrni mesazhe nga një person i zemrës.

adds image

Virgjeresha

Sot, një personalitet luftarak papritmas do të jetë i butë si një kotele në praninë tuaj. Me gjithë energjinë pozitive që universi po dërgon në rrugën tuaj, aftësitë tuaja praktike do të kërkohen shumë sot. Zgjidhni kujt i thoni ‘po’ me shumë kujdes.

Peshorja

Gjërat janë nën kontrollin tuaj tani kështu që nëse doni të bëni një ndryshim, duhet të jeni ju ai që do ta bëni. Mos prisni që dikush tjetër ta marrë topin. Nëse keni frikë se gjërat nuk do të evoluojnë shpejt, filloni të mendoni pozitivisht.

Akrepi

Përqendrohuni në shëndetin tuaj sot, duke menduar se si mund të ushqeheni më mirë dhe të keni më shumë energji. Përfundimisht duhet të filloni me një rutinë fitnesi më agresiv dhe sa më shpejt, aq më mirë.

Shigjetari

Nëse ndiheni të pakëndshëm me mungesën e vëmendjes që dikush po ju jep tani, reagimi më i mirë ndaj tij është që të heshtni. Romanca është një rrugë e dyanshme, dhe nëse nuk po e ndjeni, atëherë nuk keni çfarë të bëni.

Bricjapi

Këmbëngulja mund të jetë e vështirë dhe pas një kohe, mund të filloni të ndjeheni sikur po godisni kokën kundër një muri me tulla. Një shenjë e vogël përparimi është gjithçka që ju nevojitet për të marrë më shumë frymëzim.

Ujori

Njerëzit e fuqishëm nuk e meritojnë gjithmonë fuqinë që kanë dhe mund të mos e dinë domosdoshmërisht këtë. Kështu që sot, nëse ata janë duke refuzuar idetë tuaja të shkëlqyera mund të jetë sepse ata thjesht nuk i kuptojnë ato.

Peshqit

Disa ide të reja, njerëz të rinj dhe madje disa aventura të reja do të fillojnë të vijnë në jetën tuaj. Kjo është koha e mrekullueshme, sepse ju keni një ngarkesë me energji që do t’ju lejojë t’i përmbushni të gjitha! Edhe në punë gjërat do të shkojnë mirë veçanërisht nëse jeni në pritje të një promovimi.

Te fundit


Kthehu lart