Chelsea synon fitoren e gjashtë radhazi në Premierligës kundër Crystal, formacionet - Gazeta Express

Sport

Gazeta Express

09/11/2019 12:30

Chelsea synon fitoren e gjashtë radhazi në Premierligës kundër Crystal, formacionet

Sport

Gazeta Express

09/11/2019 12:30

Pasi u shpall trajneri më i mirë në Premierligë për muajin tetor, Frank Lampardi do të tentojë ta drejtojë skuadrën e Chelseat në fitoren e gjashtë radhazi në kuadër të ligës angleze, sot kundër Crystal Palace.

Chelsea do ta presë sot në orën 13:00 në stadiumin “Stamford Bridge” skuadrën e Crystal Palace, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 12-të të sezonit 2019/20 të Premierligës, raporton Gazeta Express.

Chelsea do të tentojë ta vazhdojë ecurinë e mirë të arritur së fundi në Premierligës, që pas disfatës kundër Liverpoolit, edhe sot në mënyrë që ta përforcojë pozitën në top katërshe të Anglisë.

Chelsea konsiderohet favorit në këtë përballje kundër Crystal Palace, që s’ka arritur të sigurojë fitore që tri ndeshje dhe tani radhitet në pozitën e nëntë në tabelën e Premierligës.

Formacionet zyrtare të të dy skuadrave:

Chelsea:

Crystal Palace: