Borut Pahor vazhdon "përgatitjet" për t'u bërë bërë emisar, vrapon në maratonën 21 kilometërshe - Gazeta Express
string(91) "borut-pahor-vazhdon-pergatitjet-per-tu-bere-bere-emisar-vrapon-ne-maratonen-21-kilometershe"

Lajme

Gazeta Express

18/05/2024 11:55

Borut Pahor vazhdon “përgatitjet” për t’u bërë bërë emisar, vrapon në maratonën 21 kilometërshe

Lajme

Gazeta Express

18/05/2024 11:55

Ish-kryeministri slloven, Borut Pahor, i cili edhe zyrtarisht ka paraqitur aplikimin e tij për të zëvendësuar emisarin sllovak, Miroslav Lajcak, në negociatat mes Kosovës dhe Serbisë, ka njoftuar për pjesëmarrjen e tij në një maratonë vrapimi 21 kilometërshe.

Duket që Pahor po “përgatitet” fizikisht meqë synon t’i futet maratonës së gjatë të Dialogut në mes të Kosovës dhe Serbisë./Express/

Lexo Edhe: