Boll me këto lëtyra moniste”, LSI reagon pas deklaratës së Ballës dhe vendimit të PS - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

17/06/2019 10:38

Boll me këto lëtyra moniste”, LSI reagon pas deklaratës së Ballës dhe vendimit të PS

Ballina

Gazeta Express

17/06/2019 10:38

“Rilindja per faqe te zeze, do qe te behet edhe Gjykate Kushtetuese!”. Keshtu shkruan ish-deputeti i LSI-se, Petrit Vasili ne reagimin e tij pak pas deklarates se kreut te grupit te PS-se, qe njoftoi se i eshte dporezuar Kuvendit kerkesa me firmat e 55 deputeteve te PS per shkarkimin e presidentit Ilir Meta.

“Rilindja vendos edhe per zgjedhjet dhe interpreton kushtetuten dhe merr vendime ne emer te Gjykates Kushtetuese te cilen po vete e sabotoi,e shkaterroi dhe nuk e ngriti”- tha Vasili.

vasilipetrit

Postimi i Vasilit 

Rilindja per faqe te zeze, do qe te behet edhe Gjykate Kushtetuese!!

Rilindja eshte karandisur “O lale kros o lale kros vete shkruan e vete vulos”.

Rilindja vendos edhe per zgjedhjet dhe interpreton kushtetuten dhe merr vendime ne emer te Gjykates Kushtetuese te cilen po vete e sabotoi,e shkaterroi dhe nuk e ngriti.

Disa fakte.

Rilindja qan per mandatin 4 vjecar te te zgjedhurve vendore.

Qesharake.

Edi Rama ishte zgjedhur kryetar bashkie ne tetor 2003 ndersa per shkak te tij zgjedhjet u shtyne me shume se 4 muaj dhe u zhvilluan ne shkurt 2007.

Po kjo s’ka rendesi dhe qenka e ligjshme se e kerkoi Edi Rama.

Edi Rama vendosi te terhiqet nga zgjedhjet per Kryetar Bashkie ne Kavaje ne 5 maj vetem dy dite perpara zgjedhjeve qe mbaheshin ne date 7 maj.

Zgjedhjet u anulluan nga KQZ pa pasur asnje date te re te dekretuar te zgjedhjeve.

Dekreti i presidentit Nishani per zgjedhjet per kryetar bashkie ne Kavaje ka dale vetem 2 jave me vone pikerisht ne 21 maj.

Rilindja nuk u qa as per kete,sepse po e kerkoi Edi Rama eshte e ligjshme te tjerat jo.

Boll me kete strategji qe kerkon te vjedhe 61 bashki ne tavoline.

Boll me keto letyra moniste.

Boll me keto shpifesira, qe kerkojne te kthejne partine shtet.