Bie nga shtylla! Humb jetën elektricisti shqiptar - Gazeta Express

Bie nga shtylla! Humb jetën elektricisti shqiptar

Ballina

Gazeta Express

14/11/2019 16:09

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e kësaj të enjte në qytetin e Gjirokastrës ku një elektricist në moshën 63 vjeçare ka humbur jetën gjatë orarit të punës.

Mësohet se fjala është për shtetasin Mariglen Lekgjika. 63 vjeçari ka rënë nga shtylla dhe për pasojë ka ndërruar jetë.

Nde nuk është mësuar nëse 63 vjeçari ka rënë në kontakt me rrymën apo nëse ka patur një tjetër arsye që ka sjellë rënien e tij nga lartësia./Express