Bërnabiç viziton Shkupin - Gazeta Express

Bërnabiç viziton Shkupin

Ballina

Gazeta Express

21/08/2019 14:34

Kryeministrja serbe Ana Bërnabiq do të bëjë një vizitë zyrtare në Maqedoninë e Verit, të hënën, më 26 gusht, tha sot zyra e shtypit e Qeverisë serbe.

Bërnabic do të takohet me kryeministrin Zoran Zaev, ndërsa para vizitës në kryeqytet ata do të takohen në vendkalimin kufitar Tabanovc – Preshevë për të shënuar fillimin e punës në këtë vendkalim të integruar midis dy vendeve. Gjatë qëndrimit në Shkup, delegacionet e të dy qeverive pritet të takohen dhe të nënshkruajnë disa marrëveshje bashkëpunimi.