Bebe Rexha flet për prejardhjen e saj në një televizion amerikan: Jam shqiptare, flas shqip


Gazeta Express
7 Prill 2019 9:25

Bebe Rexha ka folur rreth prejardhjes së saj në shoun e njohur “Jonathan Ross Show”.

Bebe Rexha ishte mysafire në shoun televiziv, ku foli shumëçka rreth jetës private dhe asaj profesionale.

Ndër të tjera, ajo u pyet se a është me rrënjë shqiptare dhe a flet shqip.

“Po jam shqiptare, flas shqip”, tha këngëtarja, duke treguar se tek gjuha flet pak shqip pak anglisht, pasi nuk di mirë shqip.

Moderatori ia përmendi edhe Rita Orën dhe Dua Lipën, duke e pyetur se a janë edhe ato shqiptare, meqë rast Bebe e pohoi këtë fakt.

Këngëtajra shtoi se të dy prindërit e saj janë shqiptarë dhe nganjëherë vizitojnë trojet shqiptare.

“Babai im e shihte muzikën si një vend të frikshëm, andaj nuk pëlqente që unë të merrem me muzikë”, tha ajo.

Te fundit


Kthehu lart