Basha: Vendim i turpshëm, Tahiri e mban peng Ramën me dosjet e korrupsionit - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

19/09/2019 22:36

Basha: Vendim i turpshëm, Tahiri e mban peng Ramën me dosjet e korrupsionit

Ballina

Gazeta Express

19/09/2019 22:36

Kreu i PD-së, Lulzim Basha e quan të turpshëm vendimin e gjykatës për ish- ministrin Saimir Tahiri.

Basha shkruan se Vendimi i sotëm konfirmon se Edi Rama bëri gjithçka për ta mbrojtur Saimir Tahirin

“Vendimi i turpshëm për të mos bërë drejtësi për krahun e djathtë të Edi Ramës, që e mbushi Shqipërinë me drogë dhe e shndërroi atë në njollën e zezë të krimit në Europë, provon se drejtësia në Shqipëri është peng i Edi Ramës, dhe Edi Rama është peng i krimit.

Vendimi i sotëm konfirmon se Edi Rama bëri gjithçka për ta mbrojtur Saimir Tahirin, sepse Saimir Tahiri e mban peng Ramën me dosjet e korrupsionit dhe të lidhjeve të tij me krimin, duke nisur me dosjen e kokainës së Xibrakës, ku është i përfshirë vëllai i Edi Ramës.

Për sa kohë Edi Rama është në krye të qeverisë, në Shqipëri nuk ka për të pasur drejtësi, krimi dhe të pushtetshmit do të jenë të paprekshëm, Shqipëria do të mbetet peng i krimit dhe shqiptarët më të varfër e më të papunë.

Vetëm çlirimi i qeverisjes nga krimi do ti hapë rrugë drejtësisë së vërtetë dhe mirëqenies për të gjithë shqiptarët”, shprehet Basha.