Basha: As 1 në 3 socialistë nuk dolën në votimet e 30 qershorit - Gazeta Express

Basha: As 1 në 3 socialistë nuk dolën në votimet e 30 qershorit

Ballina

Gazeta Express

20/07/2019 21:33

Kreu i PD Lulzim Basha ka bërë një takim në Kurbin nga ku ka deklaruar se 1 në 3 socialistë kanë refuzuar votimet e 30 qershorit.

“Kjo shumicë absolute është në radhë të parë, treguesi i vetëdijësimit të njerëzve se 30 qershori nuk bëhej për ta, por bëhej për Edi Ramën dhe një grusht banditësh dhe oligarkësh me të cilët sundon qeverinë”, është shprehur Basha.

Sipas Bashës, “po të heqim pjesëtarët e administratës, të cilët u sollën me forcë në proces dhe lanë në fletëvotime dëshmitë “më detyruan”, del se as 1 në 3 socialistë nuk u bë pjesë e kësaj farse.”

Në takimin informal me strukturat e PD në Laç, kryedemokrati tha se gjendja e rëndë ekonomike e qytetarëve është arsyeja e dytë e madhe për refuzimin e “regjimit të Ramës”.

“1 në 3 familje nuk mbyll dot muajin, me shpenzimet për ushqimet bazë. Papunësia ka arritur në shifra rekord dhe kostoja e jetesës është bërë e papërballueshme për shumicën dërrmuese të shqiptarëve”, argumentoi ai.

 “30 qershori është refuzim i Edi Ramës, është thirrje për ndryshim. Kjo thirrje i drejtohet para së gjithash Partisë Demokratike”, nënvizoi kryedemokrati Basha i cili vuri në dukje se PD, ka pergjegjësinë t’i njohë shqiptarët, pa u lodhur, çdo ditë, me vizionin dhe programin e PD.”-tha Basha.