Balla: Nëse opozita do të futet në zgjedhje mund të gjendet rruga


Gazeta Express
16 Maj 2019 21:27

Numri dy i Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaroi në emisionin Open të Eni Vasilit se nëse PD dhe LSI do të deklarojnë hapur se duan të futen në zgjedhje, atëherë do të gjendet mundësia që këto forca politike të futen në zgjedhje.

Balla në lidhje direkte për Open nga zyra e tij tha se mazhoranca ka një vullnet për dialog me opozitën.

Por, ka ndërhyrë menjëherë Sekretari për Çështjet Ligjore në PD, Çlirim Gjata i cili tha se nuk do të ketë zgjedhje nëse Edi Rama do të jetë kryeministër.

Te fundit


Kthehu lart