Bajrami: Nuk ka pasur asnjë qeveri më të korruptuar se Lëvizja Vetëvendosje - Gazeta Express
string(74) "bajrami-nuk-ka-pasur-asnje-qeveri-me-te-korruptuar-se-levizja-vetevendosje"

Bajrami: Nuk ka pasur asnjë qeveri më të korruptuar se Lëvizja Vetëvendosje

Lajme

Gazeta Express

24/05/2024 7:01

Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami tha se nuk ka pasur qeverisje më të korruptuar se sa kjo aktuale.

“Unë nuk besoj se ka pasur asnjë qeveri më të korruptuar se Lëvizja Vetëvendosje”, tha Bajrami.

Lexo Edhe:

Ajo shtoi se nuk mund të garantojë për këdo, por siç tha garanton për punën e vet.

“Ajo se çfarë mund të them për partinë time është se partia ime nuk merr në mbrojtje askënd I cili keqpërdor detyrën zyrtare, ajoçfarë kemi parë ne në Lëvizjen Vetëvendosje është që kemi parë prej kryeminsitrit, pra prej kreut të partisë deri të më I fundit, secilin prej këtyre e marrin në mbrojtje, në momentin kur në Kuvendin e Kosovës , qoftë në seanca a po në kommisione ne i përmendim faktet e tendereve një burimore…ne nuk shohim asjë tjetër përpos shpifje dhe marrje në  mbrotje të secilit prej tyre”, tha ajo./RTV21