Babai gati të shiste veshkën për të birin, shqiptarët i shpëtojnë jetën të riut nga Kosova - Gazeta Express

Babai gati të shiste veshkën për të birin, shqiptarët i shpëtojnë jetën të riut nga Kosova

Ballina

Gazeta Express

18/09/2019 22:23

Nje histori me fund te lumtur ajo e Egzon Kryeziut, djalit nga Kosova qe rrezikonte te humbte jeten pasi familja e tij s’mundej te gjente 30 mije euro per sherimin e tij.

Emisioni “Shqiptaret per Shqiptaret” dhe po ashtu dhe emisioni “Stop” u bene bashke ne thirrjen drejtuar shqiptareve per ta ndihmuar Egzonin dhe me ne fund lajmi i mire erdhi.

Elvis Naçi ka percjelle lajmin duke thene se shuma e nevojshme per Egzonin u arrit fale kontributeve te qindra shqiptareve dhe emisionit shqiptaret per shqiptaret.

Statusi i elvis nacit:Egzon Kryeziu pesoi nje aksident te rende disa kohe me pare dhe prej muajsh qendroi i lidhur ne shtratin e spitalit ne Turqi.

Per shkak te pamundesise, babai i tij vendosi te shese dhe veshken vetem per te mundur te gjente parate per te shpetuar jeten e djalit.

Emisioni investigativ Stop po ashtu e ka percjelle lajmin shpresedhenes duke sqaruar se 230 mije euro ka shpenzuar familja nga Prishtina per te birin duke lene gjithcka kishin dhe permes ndihmes se shqiptareve.