Avokati i njohur shqiptar pëson hemorragji cerebrale, shtrohet me urgjencë në spital - Gazeta Express

Avokati i njohur shqiptar pëson hemorragji cerebrale, shtrohet me urgjencë në spital

Ballina

Gazeta Express

10/10/2019 19:20

Është shtruar me urgjencë në spital avokati i njohur, Maks Haxhia.

Gazetarja Klodiana Lala raporton  për News24, se avokati Haxhia ka pësuar një hemorragji cerebrale, ndaj dhe pritet t’i nënshtrohet një ndërhyrjeje kirurgjikale. Maks Haxhia është një emër i njohur, pasi ka mbrojtur shumë personazhe “VIP”.

Mes tyre janë edhe ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, dhe Arbër Çekaj, “bosi” i 613 kg kokainë, sasisë më të madhe të futur në Portin e Durrësit.