Avdyli i LDK’së: Nuk do të ketë zgjedhje të reja - Gazeta Express

Avdyli i LDK’së: Nuk do të ketë zgjedhje të reja

Ballina

Gazeta Express

18/11/2019 23:45

Anëtari i LDK’së, Haxhi Avdyli, ka thënë në emisionin DPT te Fidani në T7 se nuk do të ketë zgjedhje të reja në Kosovë.

“Nuk ka zgjedhje sigurt, dhe nuk duhet të ketë”, ka thënë ai.

“Kjo pasi që janë të gjitha konditat e krijimit të një qeverie të re dhe kur i shtojmë kësaj gjendjen në të cilën gjendet Kosova, atëherë nuk ka kurrfarë interesi që të dërgohet vendi në zgjedhje. Qytetari është i stërlodhur me numërime” /Express/