Kthehu lart

Volkswagen paralajmëron konceptin e ri elektrik

Volkswagen paralajmëron konceptin e ri elektrik GazetaExpress

Volkswagen ka publikuar paralajmërimin e parë për konceptin më të ri elektrik.

I.D. Vizzion do të ketë premierën në Geneva Motor Show, pa timon e pedale, por me mundësinë e plotë të ngasjes autonome.

Në vend të kësaj, kompania ka krijuar veturë që kontrollohet përmes zërit dhe gjesteve.

Paralajmërimi i kompanisë tregon një skicë të veturës së re. VW e sheh Vizzionin si model premium të familjes I.D. të koncepteve. Ai po ashtu është më i madhi.

Vizzion ka sistem që funksionon në tërheqje me katër rrota dhe 302 kuajfuqi. Ai mund të ecën deri 665 kilometra me një mbushje të plotë të baterisë. Top-shpejtësia e tij është 180 kilometra për orë.    Data: 19 Shkurt 2018 23:35
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera