Volkswagen nuk do të prodhoj më modelin ikonë [FOTO]

Në Geneva Motor Show, Volkswagen konfirmoi se ky model nuk do të ketë më pasardhës.

GazetaExpress

Drejtori i zyrës për Hulumtim dhe Zhvillim të Volkswagen, Frank Welsch ka konfirmuar se modeli i famshëm Volkswagen Beetle nuk do të ketë më pasardhës, transmeton Express. Këtë deklaratë Welsch e bëri në panairin e automobilizmit Geneva Motor Show.

Sipas tij, ky model do të zëvendësohet me mikrobusin elektrik I.D. Buzz.

Të tjera

Lajmet e fundit