Kthehu lart

Vanderhall Edison2 – vetura me tri rrota e elektrike që arrin shpejtësinë 170kmh

Vanderhall Edison2 – vetura me tri rrota e elektrike që arrin shpejtësinë 170kmh GazetaExpress

Vetura me tre rrota e zbuluar në panairin e veturave CES në Las Vegas mund të përshkoj 320 kilometra rrugë me një mbushje të vetme.

Vetura e quajtur Vanderhall Edison2 ka dizajn të miksuar në mes të resë dhe të vjetrës, e arrin shpejtësinë maksimale deri 170 kilometra në orë e nga 0 në 100 kilometra në orë për vetëm 4 sekonda, transmeton koha.net.

Vanderhall Edison2 kushton 30 mijë euro, ndërsa ofrohet pothuajse në çdo ngjyrë.

    Data: 12 Janar 2018 04:29
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera