Kthehu lart

Porsche i thotë lamtumirë motorëve me naftë

Porsche i thotë lamtumirë motorëve me naftë GazetaExpress

Porsche ka ndaluar prodhimin e të gjitha modeleve të saja që përdorin naftë, edhe pse ka pasur rritje të konsumatorëve të veturave të tilla, pasi ka shprehur interesim të madh në teknologjinë hibride dhe atë kompletë elektrike.

Versionet me naftë të Panamera e Macan SUV tani janë hequr nga linjat e prodhimit, e Porsche ka treguar se Macan S i fundit me naftë është prodhuar gjatë javës së kaluar

Porsche ka thënë se nuk do të prodhojë asnjë Cayenne të modelit të ri me naftë.

    Data: 20 Shkurt 2018 22:17
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera