Kthehu lart

Ferrari 812 Superfast vjen i përforcuar

Ferrari 812 Superfast vjen i përforcuar GazetaExpress

Derisa Ferrari së shpejti do të shënojë një vjetorin e promovimit të modelit 812 Superfast, kompania e njohur Wheelsandmore për këtë veturë sportive italiane ka përgatitur një paketë për modifikim.

Ndër të tjera, Wheelsandmore për këtë Ferrari 812 Superfast ka zgjedhur sistemin e ri të shkarkimit të gazrave, amortizatorët e modifikuar (vetura tani është e ulët 30 mm), transmeton Koha.net.

Po ashtu, ka zgjedhur edhe rrotat nga alumini prej 21 dhe 22-inç me goma Pirelli P Zero.

Wheelsandmore nuk ka zbuluar më shumë detaje për këtë 812 Superfast, përveç që është përforcuar në 820 kuajfuqi, por ka njoftuar se së shpejti do të ofrojë edhe një paketë më të fuqishëm.

    Data: 14 Shkurt 2018 04:49
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera