Kthehu lart

Audi aplikon për patentimin e një sistemi të ri të veturave [FOTO]

Audi aplikon për patentimin e një sistemi të ri të veturave [FOTO] GazetaExpress

Para 3 viteve Audi kishte aplikuar për patentimin e një sistemi të quajtur “Motor Vehicle” me një mekanizëm specifik.

Aplikimi ishte bërë për sistemin e hapjes së tavanit të veturës që në atë kërkesë gjeneralizohej me vetura të motorizuara, transmeton Express. Por në bazë të vizatimeve të dërguara për aplikim shihet se atë bëhet fjalë për veturat SUV me mekanizëm të hapjes së tavanit (kabriolet).

Këtë kërkesë për patentim Audi e kishte dorëzuar menjëherë pasi që Nissan Murano Cross Cabriolet dhe Range Rover Evoque Convertible ishin duke u përgatitur për të dalë në treg.

    Data: 15 Shkurt 2018 10:32
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera