Vjen telefoni me kamerën 24MP për selfie - Gazeta Express

Vjen telefoni me kamerën 24MP për selfie

17/11/2017 2:45

 Shfaqja është me raportin e modës 18: 9 dhe ka rezolucion HD + 1440 x 720 piksele. Paneli është IPS LCD dhe diagonalja është 5.7 “.

Procesori në vivo V7 ka tetë bërthama të CPU-s Cortex A53, të ndjekur nga 1.8 GHz në një çip Qualcomm Snapdragon 450. Ekziston një kamerë në pjesën e pasme me sensor 16 MP f / 2.0, e shoqëruar me një blic LED. RAM është 4 GB, dhe ka gjithashtu 32GB hapësirë ruajtjeje.

Vivo punon me Funtouch 3.2, bazuar në Android Nugat 7.1 dhe është mundësuar nga një bateri prej 3.000 mAh.

vivo do të shesë V7 në të gjitha tregjet e saj globale, ndërsa Indonezia do të marrë telefonin e parë sot. Ofrohet në Matte Black ose Gold dhe kushton me ekuivalentin prej rreth $ 300.