Vanderhall Edison2 – vetura me tri rrota e elektrike që arrin shpejtësinë 170kmh


12/01/2018

Vetura e quajtur Vanderhall Edison2 ka dizajn të miksuar në mes të resë dhe të vjetrës, e arrin shpejtësinë maksimale deri 170 kilometra në orë e nga 0 në 100 kilometra në orë për vetëm 4 sekonda, transmeton koha.net.

Vanderhall Edison2 kushton 30 mijë euro, ndërsa ofrohet pothuajse në çdo ngjyrë.

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart