Atletico në kërkim të trepikëshit të radhës kundër Leganes, formacionet


Gazeta Express
25 Gusht 2019 17:55

Pas fitores 1-0 në Wanda Metropolitano, Atletico Madrid do të kërkon fitoren kundër Leganes si mysafirë në stadiumin “Municipal de Butarque”

Atletico Madrid arriti fitore në ndeshjen e parë kundër Getafes, megjithatë nuk bindi shumë me lojë.

Sonte ata kanë udhëtuar në Leganes ku do të përballen me këtë ekip.

Diego Simeone ka startur me sistemin klasik 4-4-2, me Joao Felix dhe Moratën, derisa ka startuar edhe Lemar. /GazetaExpress/

Formacionet zyrtare:

Leganes

Atletico Madrid

Te fundit


Kthehu lart