“Arrestohet miku i Qazim Sejdinit, 10 mijë euro ryshfet”, Berisha: Ngjarja mbahet e fshehtë - Gazeta Express

Gazeta Express

22/05/2019 22:26

“Arrestohet miku i Qazim Sejdinit, 10 mijë euro ryshfet”, Berisha: Ngjarja mbahet e fshehtë

Gazeta Express

22/05/2019 22:26

Ish- kryeministri Sali Berisha publikon një mesazh që e informon se është arrestuar në Elbasan këshilltari i majtë në bashki.

Sipas denoncuesit ai quhet Altin Knuti, por ngjarja mbahet e fshehtë pasi ai është miku i kreut aktual të bashkisë, Qazim Sejdini.

“Arrestohet keshilltari siçilist se mori 10 000 euro.

Kjo mbulohet me heshtje sepse pret lirimin ne apel!”, shkruan Berisha.

Mesazhi

Esht arrestuar ne flagrance Altin Knuti keshilltar i majte per elbasanin ..esht kapur me video dhe me regjisttim duke marre 10 mij euro…dhe mbrohet nga Qazim sejdini pasi askush nuk eshte prononcuar.esht ne arrest shtepie dhe e ka hedhur ne apel…..por askush nuk ka fol per arresyimin e tij dhr kerkon ta mbylli ne apel…

Altin Knuti ekspert mjekoligjor prane Institutit te Mjeksise Ligjore arrestohet ne flagrance dhe esht ne arrest shtepie. Ka tre dite qe ka ndodhur dhe asnje media nuk eshte prononcuar pasi Altin Knuti eshte miku i Qazim Sejdinit dhe mediat jane te blera nga qazo. Asnje prononcim nuk ka as nga drejtori institucionit Bledar Xhemali i cili e mbron pasi eshte ekspert me kurs specializimi 9 mujor dhe punon prane I stitutit te mjeksise ligjore pasi mbrohet dhe ben te gjitha pazaret e pista me drejtorin e Institutit Bledar Xhemali.Po te nis dhe listen e grafikut me poshte ku eshte ai i gatshem prane IML tirane.