Armend Zemaj: Përveç Tahir Zemajt gati sa nuk vranë edhe 80 vetë


Gazeta Express
16 Korrik 2019 0:10

Nipi i Tahir Zemajt, Armendi, ishte i ftuar të hënën në emisionin Pressing të televizionit T7. Me të u diskutua në lidhje me ish kolonelin, Tahir Zemaj.

Ai tregoi për rastin ndaj atentatit ndaj axhës së tij afër lokalit “Peja City”, në qytetin e Pejës.

Ai ka treguar se ka qenë një lokal i hapur në një ditë të muajit gusht ku në lokal kishin qenë mbi 80 persona.

“Të gjithë ishin jashtë lokalit” tregon Zemaj.

“Fati që predha ka prek në një objekt të fortë dhe u shpraz mbi këta njerëz”

“Qëllimi kriminal ka qenë aq i fortë sa që për Tahir Zemajn kanë dasht me vra 80 veta”/Gazeta Express/

Te fundit


Kthehu lart