Apple prezanton gjeneratën e tetë të iPad’it bazik 10.2 inçësh – kushton 329 dollarë

Apple ka prezantuar gjeneratën e tetë të iPad’it bazik: një version i ri i iPad’it më të lirë prej 10.2 inçësh, që vjen me procesor A12 (i parë për herë të fundit në iPad Air të 2019’s dhe në modelet iPad mini). Çipi A12 sjell kapacitetet e procesimit të Apple në modelin bazik të iPad’it … Vazhdoni me leximin e Apple prezanton gjeneratën e tetë të iPad’it bazik 10.2 inçësh – kushton 329 dollarë