Apple prezanton Apple Watch Seria 6, që mat nivelin e oksigjenit në gjak

Apple ka prezantuar sot Serinë 6 të orës së mençur Apple Watch. Modeli më i ri i orës së Apple ruan dizajnin e përgjithshëm si paraardhësit e tij, por vjen me një varg sensorësh të rinj. Këta sensorë janë të aftë të monitorojnë oksigjenit në gjak, si dhe të monitorojnë më mirë cilësinë e gjumit … Vazhdoni me leximin e Apple prezanton Apple Watch Seria 6, që mat nivelin e oksigjenit në gjak