Apple lëshon iOS 12.3 – këto janë risitë


Gazeta Express
13 Maj 2019 20:52

Apple ka lëshuar të hënën versionin 12.3 të sistemit të saj operativ mobil, iOS.

Në iPhone e iPad, iOS 12.3 sjell një aplikacion të ri për TV, i cili, ndër të tjera, përfshin një veçori që thjeshtëzon abonimet në platforma të ndryshme, duke i bërë bashkë në një aplikacion të vetëm.

iOS 12.3 po ashtu përmirëson disa të meta dhe sjell përmirësime për Apple News+, Apple Music, Apple TV Remote, AirPlay 2, Carplay, e të tjera.

Për të shkarkuar versionin e ri të sistemit duhet të hyni në Settings – General – Software Update. /Express/

Te fundit


Kthehu lart