AMG, Audi dhe Porsche sfidojnë njëri-tjetrin, kush del fitimtar i garës së shpejtësisë


Gazeta Express
8 Prill 2019 13:01

Bëhet fjalë për tre “bisha” të 3 gjigantëve të prodhimit të makinave.

Nëse do të vinit përballë Mercedes AMG të modelit të fundit, përkatësisht versioni G63, Audi RS3 dhe Porsche 718 Cayman GTS kush mendoni se do të dilte fitimtar në një garë shpejtësie?

Mercedes me 577 kuaj fuqi garon me dy super makina, por nuk ia del të fitojë garën, megjithëse i konkurron fuqishëm.

Në aerodinamikë dhe në peshë të lehtë triumfon Audi RS3, i cilësuar si mini versioni i Audi A8.

Përballja e “bishave”/ AMG, Audi dhe Porsche sfidojnë njëri-tjetrin, ja kush del fitimtar i garës së shpejtësisë on Vidnews.

Te fundit


Kthehu lart