Ambasada britanike ia mbyll gojën Vuçiqit për foton në Vetëvendosje me flamur kuq e zi - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

16/10/2019 21:59

Ambasada britanike ia mbyll gojën Vuçiqit për foton në Vetëvendosje me flamur kuq e zi

Ballina

Gazeta Express

16/10/2019 21:59

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiq, i ka bërë presion ambasadës së Britanisë së Madhe në Kosovë, përmes rrjeteve sociale, që t’i përgjigjen pse pranuar të fotografohen në selinë e Vetëvendosjes ku qendron flamuri i Shqipërisë. Vuçiq e ka marrë një përgjigje të qartë nga Ambasada.

Lexo Edhe:

Vrasja e taksistit, Saimir Shera: S’durova dot më, e dinte gjithë fshati për lidhjen e nënës me të!

— Александар Вучић (@predsednikrs) October 16, 2019 “>Vuçiq thotë se e ka kuptuar përsosshmërisht përgjigjen nga ambasada britanike në Kosovë rreth fotografisë me Kurtin dhe flamurin kuq e zi në zyren e tij, shkruan Gazeta Express.

“Falëmnderit për përgjigjen e qartë Ambasada e Britanisë së Madhe në Kosovë. Të gjithë e kuptuam persoshmërisht”, ka thënë Vuçiqi pasi e mori përgjigjen.