Alban Skenderaj në mbështetje të dy kombëtareve: 2 ekipe që flasin shqip kudo në botë! - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

10/09/2019 15:28

Alban Skenderaj në mbështetje të dy kombëtareve: 2 ekipe që flasin shqip kudo në botë!

Ballina

Gazeta Express

10/09/2019 15:28

Këngëtari nga Shqipëria është gati për dy ndeshjet e sotme të kombëtareve shqiptare.

Gjatë mbrëmjes së sotme, në të njëjtën orë, Kombëtaret e Kosovës dhe Shqipërisë do të luajnë ndeshjet e tyre të radhës për kualifikimet për Euro 2020.

Kosova përballet me Anglinë në Britani ndërsa Shqipëria pre Islandën në ‘Elbasan Arena’, në ndeshjet që fillojnë nga ora 20:45, shkruan Gazeta Express.

Me këtë rast, këngëtari nga Shqipëria, Alban Skenderaj, ka bërë një postim me të cilin i thotë shqiptarëve që të përkrahim të dy kombëtaret.

E di që në zemër do qëndronte më mirë një kombëtare e bashkuar për të gjithë shqiptarët por në pa mundësi kemi fatin të mbështesim dy skuadra“, fillon shkrimin Albani, duke vazhduar të cekë më tutje të gjithë të mirat që kemi që i kemi dy kombëtare.

Ai ka ftuar shqiptarët që të shikojmë aspektet pozitive , duke i uruar më pas suksese të dy kombëtareve./Gazeta Express/