Aksidentohet 18-vjeçari nga Kosova në Zvicër, po ikte nga policia me makinë të vjedhur - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

23/02/2021 13:54

Aksidentohet 18-vjeçari nga Kosova në Zvicër, po ikte nga policia me makinë të vjedhur

Lajme

Gazeta Express

23/02/2021 13:54

Në kantonin e Cyrihut, katër të rinj kanë pësuar një aksident në një makinë të vjedhur ndërsa po iknin nga policia.

Shoferi 18-vjeçar është arrestuar të premten pas incidentit, shkruan polizeinews.ch.

Dy pasagjerë u dërguan në spital, me lëndime të lehta. Makina ka pësuar dëme totale.

Sipas një deklarate nga policia e kantonit të Cyrihut, shoferi i makinës kishte provuar të ikte nga një kontroll policor në Wermatswil.

Pas një ngarjeje të gjatë të makinës në autostradën A15, makina u shmang nga autostrada në Uster dhe u përplas në mburojat prej guri të një rrethrrotullimi me shpejtësi dukshëm të tepruar, transmeton albinfo.ch. E gjithë kjo ka ndodhur rreth orës 3:30 të mëngjesit.

Shoferi 18 vjeçar nga Kosova nuk kishte patentë shoferi. Përveç kësaj, makina ishte vjedhur më parë në Zvicrën Qendrore, thotë një zëdhënës i policisë. Të tre udhëtarët ishin të rinj mes moshës 14 dhe 17 vjeçare, nga Kosova dhe Serbia.