Aksident tragjik në Rumani, humb jetën oficeri shqiptar dhe bashkëshortja e tij - Gazeta Express

Gazeta Express

22/05/2019 20:37

Aksident tragjik në Rumani, humb jetën oficeri shqiptar dhe bashkëshortja e tij

Gazeta Express

22/05/2019 20:37

Sot në Rumani, si pasojë e një aksidenti automobilistik, ka humbur jetën Ervin Dervina, Oficer i Kontaktit i Shqipërisë pranë Qendrës për Forcimin e Ligjit në Evropën Juglindore (SELEC), si dhe bashkëshortja e tij, shtetase rumune.

“Policia e Shtetit shpreh dhimbjen dhe solidaritetin për familjarët e 41-vjeçarit dhe bashkëshortes, për humbjen e papritur dhe të parakohshme të të afërmve të tyre, si dhe është e angazhuar maksimalisht dhe në bashkëpunim të vazhdueshëm me autoritetet rumune për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit”, thuhet në një reagim të policisë.