Aksident fatal! Vdes një shqiptar, tre të tjerë mbeten të plagosur - Gazeta Express

Aksident fatal! Vdes një shqiptar, tre të tjerë mbeten të plagosur

Ballina

Gazeta Express

24/01/2020 17:19

Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë të premte, ku për pasojë ka mbetur i vdekur një person dhe tre të tjerë janë plagosur.

Incidenti ndodhi në rrugën Librazhd- Qafë Thanë, në afërsi të fshatit Pishkash. Dy makina janë përplasur dhe për pasojë ka mbetur i vdekur 45 vjeçari Ardian Vreto. Viktima ishte ish punonjës policie në Librazhd si dhe vëllai i kreut të degës së PD-së në qytet.

Ndërkohë të lënduarit janë tre, një çift bashkëshortësh si dhe një tjetër grua. Të tre të lënduarit janë transportuar në spital./Express

Librazhd / Informacion paraprak

Në aksin rrugor Librazhd- Qaf Thanë,  në fshatin Pishkash, janë përplasur mjetet tip “Benz” me mjetin tip “Ford”,. Si pasojë  drejtuesi i mjetit “Ford”, shtetasi A.V., rreth 45 vjeç, ka ndëruar jetë në Spitalin e Librazhdit.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.