Aeroplani i Merkelit goditet nga një veturë – ja çfarë ka ndodhur


Gazeta Express
14 Maj 2019 13:47

Aeroplani i kancelares, Angela Merkel, është goditur nga një veturë e një simpatizanti që ka kërcyer për të bërë fotografi por ka harruar të ngrejë frerin e dorës dhe vetura ka lëvizur ngadalë te pjesa e përparme e aeroplanit.

Gazeta gjermane Spiegel ka postuar një fotografi të martën të goditjes së veturës me aeroplanin Global 5000 dhe raportoi se vozitësi i veturës ishte një punonjës i aeroportit.

Forcat ajrore gjermane e kanë konfirmuar përmes postimit në Twitter se kancelarja Merkel u kthye në Berlin me një helikopter të hënën pasi aeroplani i saj është dëmtuar nga vetura por nuk dhanë detaje të tjera.

Aksidenti është kokëdhimbje që forcave ajrore nuk iu nevojitet, pas një serie aksidentesh të publikuara të qeverisë duke shkaktuar vonesa për kancelaren dhe të tjerët, shkruan News18, raporton Gazeta Express.

Te fundit


Kthehu lart