Achraf ia siguron fitoren PSG-së me një gol në minuten e fundit të ndeshjes - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

22/09/2021 23:11

Achraf ia siguron fitoren PSG-së me një gol në minuten e fundit të ndeshjes

Futboll

Gazeta Express

22/09/2021 23:11

PSG ka marrë tri pikë në udhëtim te Metz falë Achraf Hakimi.

Ishi i Real Madridit, arriti të shënojë dy gola sonte në Ligue 1, për t’ia siguruar një fitore të vështirë Paris Saint Germain, sfidë që u mbyll 2-1.

Lexo Edhe:

Achraf fillimisht shënoi për 1-0 në minutën e pestë.

Vendasit reaguan në minutën e 39’, shënoi për 1-1 Kouyate.

Metz u mbajt deri në fund dhe tentoi të ruajë këtë rezultat, por kur u mendua se ndeshja do të përfundojë 1-1, doli sërish në skenë Hakimi, që realizoi në minutën shtesë për t’ia dhuruar fitoren Parisit. /Gazeta Express/