27 raste të reja me Covid-19 në Kosovë - Gazeta Express
string(38) "27-raste-te-reja-me-covid-19-ne-kosove"

27 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Gazeta Express

01/06/2020 20:38

IKSHPK ka konfirmuar 27 raste të reja me Covid-19 në Kosovë nga 172 mostra të testuara.

Rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna e Vushtrrisë 14 raste (sipas vendbanimit: 5 raste Ceceli, 4 raste Vushtrri, 4 raste Mihaliq dhe 1 rast Bajskë), komuna e Podujevës 5 raste (sipas vendbanimit: 3 raste Podujevë dhe 2 raste Dobërdol ), komuna e Fushë Kosovës 5 raste (sipas vendbanimit: 5 raste Bresje) dhe komuna e Mitrovicës 3 raste (sipas vendbanimit: 2 raste Vërbnicë dhe 1 rast Shipol).

Lexo Edhe:

Sot është dita e parë e lehtësimit të masave të vëna nga Qeveria në detyrë e Kosovës.

Ndërkohë asnjë person nuk është shëruar. /Express/