10 të nominuarit për portier të vitit, Alisson, Ederson... Oblak! - Gazeta Express

Sport

Gazeta Express

21/10/2019 22:03

10 të nominuarit për portier të vitit, Alisson, Ederson… Oblak!

Sport

Gazeta Express

21/10/2019 22:03

“France Football” vazhdon të publikojë kandidatët për çmime të ndryshme që do t’i dhurojë në ceremoninë e 2 dhjetorit në Paris.

Pas publikimit të 20 kandidatëve për “Topin e Artë”, pas pak do të zbulohen edhe 10 të tjerë dhe 10 kandidatët për çmimin ‘Kopa’, të futbollistit më të mirë të ri për vitin 2019, si dhe 15 kandidateve femra për “Topin e Artë”, janë zbuluar edhe kandidatët për portierin e vitit, raporton Gazeta Express.

Alisson, që me Liverpoolin fitoi Champions Leaguen, është një ndër favoritët për të fituar çmimin e portierit më të mirë në “France Football”, derisa janë nominuar edhe: Ederson (Manchester City), Manuel Neuer (FC Bayern), Andre Onana (Ajax), Wojciech Szczesny (Juventus), Kepa Arrizabalaga (Chelsea) Samir Handanovic (Inter), Hugo Lloris (Tottenham), Marc-André ter Stegen (FC Barcelona).

Gjitha çmimet do të dhuron me 2 dhjetor në ceremoninë që do të mbahet në Paris. /Gazeta Express/