​Thaçi pret ish-sekretaren e SHBA-së Madeleine Albright - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

12/06/2019 9:15

​Thaçi pret ish-sekretaren e SHBA-së Madeleine Albright

Ballina

Gazeta Express

12/06/2019 9:15

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur në takim ish-sekretaren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeline Albright në kabinetin e tij.

Albright është duke qëndruar në Kosovë në shënim të përvejtorit të njëzet të çlirimit të Kosovës.

Pas këtij takimi, kreu i shtetit dhe ish-sekretarja e shtetit, do t’i drejtohen mediave me deklaratë.