Kthehu lart

​Zidane mund të arrijë atë që nuk e kanë arritur trajnerët e Realit në 59 vitet e fundit

​Zidane mund të arrijë atë që nuk e kanë arritur trajnerët e Realit në 59 vitet e fundit GazetaExpress

Real Madrid ka edhe dy ndeshje deri në fund të edicionit, ku në rast fitoreve do të fitonte dy titujt më të rëndësishëm La Ligën dhe Ligën e Kampionëve

Trajneri francez, Zinedine Zidane për 17 muaj mund të arrijë atë që nuk e kanë arritur trajnerët e Real Madridit në 59 vitet e fundit.

Skuadra e tij është vetëm dy ndeshje larg dy titujve më të rëndësishëm, La Ligas spanjolle dhe Ligës së Kampionëve.

Në La Liga Reali ndeshjen e fundit do ta zhvillojë ndaj Malagas, ndërsa në finale të Ligës së Kampionëve do të luaj ndaj Juventusit.

Në rast se skuadra madrilene i fiton këta dy tituj, atëherë kjo do të ishte hera e parë që Reali fiton dubletën në një edicion që prej vitit 1958.

Zidane kështu do të bëhej trajneri më i suksesshëm i Realit, pasi në 17 muaj do të fitonte pesë tituj, prej tyre dy Liga të Kampionëve, një La Liga, një Superkupë të Evropës dhe një Kupë të Botës për Klube. /Express/

  Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
  Data: 19 Maj 2017 09:59
  Autori: GazetaExpress

  Komentet

  • ​Realin nuk e shpëton as Ronaldo, mposhtet dhe mbetet 7 pikë mbrapa Barcelonës

   ​Realin nuk e shpëton as Ronaldo, mposhtet dhe mbetet 7 pikë mbrapa Barcelonës 0

  Të tjera

  • Penallti për Milanin

   Penallti për Milanin 0

  • ​Formacionet zyrtare: Real – Betis

   ​Formacionet zyrtare: Real – Betis 0