Kthehu lart

​Ylli i Cityt i ofrohet Juventusit (Foto)

​Ylli i Cityt i ofrohet Juventusit (Foto) GazetaExpress

Juventus ende është në kërkim të një qendërmbrojtësi, për të zëvendësuar të larguarin Leonardo Bonucci

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, ka katër qendërmbrojtës Barzagli, Benatia, Chiellini dhe Rugani, por dëshiron edhe një tjetër në skuadrën e tij.

Alternativat e para të Juventusit janë De Vrij i Lazios dhe Ezequiel Garay i Valencias.

Por, Tuttosport shkruan se Juventus mund të transferojë edhe mbrojtësin e Manchester Cityt, Eliaquim Mangala.

Është vetë francezi që i është ofruar Barcelonës, duke parë që nuk ka vend në formacionin e Pep Guardiolas.

City do të lejonte shitjen e tij, nëse merr një ofertë prej 30 milionë eurove. /Express/ 

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 11 Gusht 2017 08:55
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera