Kthehu lart

Xhaka më i miri, Xhemaili më i dobëti

Xhaka më i miri, Xhemaili më i dobëti GazetaExpress

Zvicra e shqiptarëve ka zhgënjyer mbrëmë në ndeshjen ndaj Portugalisë

Përfaqësuesja e Zvicrës ka lëshuar mundësin që të kualifikohet direkt në Botërorin “Rusia 2018” pasi u mposhtën nga Portugalia me rezultat 2:0.

Jo të gjithë lojtarët shqiptarë, që luajnë për Zvicrën, ishin në formë të mirë mbrëmë. Granit Xhaka, sipas vlerësimit të gazetës Blick, ka qenë ndër më të mirët dhe është notuar me notën 4.

Kurse, Xherdan Shaqiri dhe Admir Hemedi janë notuar me notën 3. Ndërsa, Blerim Xhemaili ishte ndër më të dobëtit te Zvicra. Ai ka marrë notën 2.

Zvicra duhet të kërkoj një biletë për në Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’ nëpërmjet Play Off-it. /Express/ 

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 11 Tetor 2017 10:45
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera