Kthehu lart

United arrin një rekord të madh në Premierligë (Foto)

United arrin një rekord të madh në Premierligë (Foto) GazetaExpress

​Manchester United është skuadra e parë që ka shënuar 600 fitore në Premierligë

Skuadra e Manchester Unitedit ka shënuar fitore të merituar prej 3:1 ndaj Middlesbrough në Premielrigë.

Kjo njëherit ishte fitorja e 600 në Premierligën angleze, diçka që nuk ka e ka arritur asnjë skuadër tjetër.

Unitedi në tersi ka luajtur 951 ndeshje, ka fituar 600, ka barazuar 204 ndeshje, ndërsa është mposhtur 147 herë. /Express/


  Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
  Data: 19 Mars 2017 15:19
  Autori: GazetaExpress

  Komentet

  • 10 të nominuarit për golin më të bukur të vitit

   10 të nominuarit për golin më të bukur të vitit 0

  Të tjera