Kthehu lart

​Ronaldo fiton një tjetër çmim të madh (Foto)

​Ronaldo fiton një tjetër çmim të madh (Foto) GazetaExpress

Cristiano Roanldo është shpallur lojtari më i mirë i vitit në Portugali

Federata e Futbollit e Portugalisë ka shpallur më të mirët e vitit 2016, ku çmimin kryesor Gala Quinas de Ouro e fitoi Cristiano Ronaldo.

Portugezi deri te ky çmim erdhi fal titullit të Kampionit Evropian me Portugalinë dhe sukseseve me Real Madridin.

“Viti 2016 ishte vit i ëndrrave, si në aspektin kolektiv po ashtu edhe në atë individual”, tha Ronaldo pas çmimit të fituar. /Express/


  Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
  Data: 20 Mars 2017 22:50
  Autori: GazetaExpress

  Komentet

  • 10 të nominuarit për golin më të bukur të vitit

   10 të nominuarit për golin më të bukur të vitit 0

  Të tjera