Kthehu lart

Neymari këshillohet që të largohet nga Barcelona (Foto)

Neymari këshillohet që të largohet nga Barcelona (Foto) GazetaExpress E hënë, 17 Korrik 2017 12:05

Neymar nuk ndihet rehat në Barcelonë dhe për të dalë nga hija e Leo Messit, është këshilluar të largohet.

Neymari po inkurajohet që të largohet nga Barcelona nga njerëzit që e rrethojnë për të dalë nga hija e Lionel Messit, raporton Sport, transmeton Gazeta Express.

Sipas Sport, të afërmit i kanë thënë Neymarit se te Barcelona nuk do të jetë në gjendje asnjëherë të tregojë talentin e vërtetë, për faktin se gjithmonë do të jetë nën hijen e Leo Messit.

Braziliani u transferua në “Camp Nou” në vitin 2013 dhe ka kontratë me katalanasit deri në vitin 2021, klauzola e të cilit është 200 milionë euro.

Por, klauzola e Neymar rritet nga vitit në vit, ashtu është vendosur me kontratën e re.

Për klubet që e duan këtë verën klauzola do të jetë 200 milionë euro 222 në 2018, 222 po ashtu në 2019 dhe 250 për tri sezonet e fundit.

Manchester City, Manchester United dhe Paris Saint-Germain janë të interesuara për Neymarin, që në të kaluarën nuk e ka hedhur poshtë mundësin e transferimit në Premierligë. /Gazeta Express/

  Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
  Data: 17 Korrik 2017 12:05
  Autori: GazetaExpress

  Komentet

  • Lamtumirë Torino, Ajeti gjen skuadrën e re (Foto) 0

  Të tjera

  • Lamtumirë Barcelonë (Foto) 0

  • Sanches trondit Milanin, zgjedh klubin e ri (Foto) 0