Kthehu lart

Messi lë shumë prapa Ronaldon, 10 golashënuesit më të mirë në vitin 2017 (Foto)

GazetaExpress

Lionel Messi ka gjetur më së shumti golin në vitin 2017

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi, është i paarritshëm në listën e golashënuesve në top pesë ligat më të mira në botë, derisa sulmuesi i Tottenham, Harry Kane, është golashënuesi më i mirë në Premierligë.

Fjala është për golat e shënuar vetëm në vitin 2017, ku Messi ka gjetur rrugën drejt portës 23 herë.

Pas pesë herë fituesit të “Topit të Artë”, renditen Harry Kane, që është më i miri në Premierligë për vitin 2017 me 18 gola dhe sulmuesi i Bayern Munich, Robert Lewandowski, që prin në Bundesliga me 18 gola për vitin 2017.

Derisa ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, që po shkëlqen në ndeshjet e fundit, renditet vetëm i shtati në përgjithësi, me 14 gola, transmeton Gazeta Express.

Ja 10 golashënuesit më të mirë në vitin 2017:

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 19 Maj 2017 20:31
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera