Kthehu lart

​Maradona vs Messi: Grafika që krahason dy legjendat e Argjentinës

​Maradona vs Messi: Grafika që krahason dy legjendat e Argjentinës GazetaExpress

Leo Messi ka zgjuar një tjetër debat në Argjentinë pas tre golave ndaj Ekuadorit dhe kualifikimit në Kupën e Botës

Që prej fillimit të karrierës së tij, Leo Messi vazhdimisht është krahasuar me legjendën e futbollit, Diego Maradonan.

Ky krahasim është rritur më shumë pas tre golave të Messit ndaj Ecuadorit dhe kualifikimit në Kupën e Botës.

Messi tashmë e ka kaluar me gola dhe asistime në kombëtare, por Maradona ka më shumë gola në botëror dhe ka një titull të fituar.

Në grafikën më poshtë mund të shihni të gjithë golat, asistimet dhe gjithçka tjetër të Maradonas dhe Messit me Argjentinën. /Express/

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 12 Tetor 2017 08:39
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera